Bezint Eer Gij Begint

Damclub BEGB

Voorwoord 2024

 

Ook in het nieuwe jaar dammen we er weer flink op los. Of onze leden ook illegaal vuurwerk hebben afgestoken, weet ik niet. Maar de ME moest anders wel in Marrum optreden. En Sake Sloot en Bettus de Vries, twee van onze leden,  wonen in Marrum. Ze zullen ongetwijfeld er over vertellen, zodat , dan mag je ervan uitgaan dat ze ook van de partij waren. Zelf denk ik dat het alleen ‘opslûpende “jeugd de oorzaak was. Afijn, in de landelijke competitie moeten dadelijk al in de eerste week van januari optreden tegen Het Noorden 2.Er kwam beslist wel vuurwerk op het dambord. Maar wij hadden wel wat verwondingen. De ploeg uit de stad Groningen staat op kop en met 6-10 moesten we het onderspit delven. De Groningers waren bijna een maatje te groot en wanneer ze aan het eind van het seizoen promoveren dan spelen ze niet in competitie 2024-2025! In de provinciale competitie speelde ons tweede team ook al weer een wedstrijd.. Landelijk gezien heeft Friesland nog wel goede dammers. Gerlof Kolk (oud inwoner van Britsum)deed mee met het Nederlands kampioenschap! Dit in tegenstelling tot Noord Holland . Je zou verwachten dat de inwoners van Volendam, Edam en Monnikendam bijvoorbeeld  grote clubs zouden hebben. Niks daarvan. Bij navraag bleken veel  inwoners niet eens te weten hoe een dambord er uit ziet! Zou dat komen omdat er een leraren tekort is, denk je dan? Goed kunnen dammen behoort tot de algemene ontwikkeling van een mens. Lezen en rekenen kunnen ze ook nauwelijks nog. Ik nam de proef op de som. “Er staan 4 kaarsen te branden. Iemand opende een dur en door de windvlaag ging 1 kaars uit. Mijn vraag was : hoeveel kaarsen blijven er staan?” De antwoorden waren ronduit beschamend. Iemand beweerde dat er 4 kaarsen  staan bleven. Mis, een volgend antwoord was 3. Ook weer fout. Ze snapten er niks van. Toen heb ik de som maar  uitgelegd. Maar ze wilden meteen het antwoord omdat ze verder wilden gamen op hun telefoon. Het goede antwoord was natuurlijk 1 kaars. Want dat was de kaars die uitgegaan was . De andere 3 kaarsen branden toch op? Zo zie je dat onderwijzen een vak is. Wie zich op damgebied wil laten onderwijzen kan gerust op een maandagavond om 20.00 uur in dorpshuis “Britsenburg” komen. Uiteraard van harte welkom! Hopelijk staan er rijen van vier voor de deur in 2024. Onze penningmeester vraagt het eerste jaar niet eens om contributie denk ik. O, ja, onze club heet BEGB. Dat betekent Bezint Eer gij begint” .Maar dat is niet alleen met dammen zo. Bij heel veel dingen moeten we eerst nadenken of we iets wel of niet willen doen, toch?

Sjoerd D. Schaaf, voorzitter BEGB Britsum.

Speelaccommodatie

"Britsenburg"
M. v. Coehoornwei 16a
Britsum 
tel. 058-2574357

De (historische) uitslagen worden bijgehouden door Willem Lep. We willen graag het archief in orde hebben. Als iemand nog gegevens heeft die ontbreken op de website, stuur dan even een mailtje naar penningmeester@begb.nl. Zo zoeken we ook nog teamopstellingen van competities, bekeruitslagen, namen en verbetering van gegevens die niet correct zijn vermeld.